Matematică
Msimion
2021-02-23 09:26:39
Mama a platit 32 lei pentru 4kg de struguri, Formuleaza intrebarea, apoi rezolva.
Răspunsuri la întrebare
gigigi
2021-02-23 13:19:04

Cat  costa  un  kg  de  struguri? 32 / 4 = 8  lei

capsunica94
2021-02-23 13:20:19

cat costa un kg de strugure? 32:4=8 r:8 lei

Adăugați un răspuns