Matematică
praduoctavian
2016-09-20 21:18:54
Un restaurant cumpara 70 de fete de masa si 50 de prosoape,care costa 1500 lei. Dupa o saptamana mai cumpara 78 de fete de masa si 50 de prosoape de acelasi fel,care costa 1620 lei. Cat costa o fata de masa? Cat costa un prosop?
Răspunsuri la întrebare
valentinatimu
2016-09-21 02:54:21

1620-1500=120 70×15=1050 1500-1050=450 450:50=9 O fata de masa 15 lei Un prosop 9 lei

Adăugați un răspuns