Matematică
zenkarobert
2016-09-27 01:57:09
un kilogram de bomboane costa 43,5 lei iar un kilogram de banane 16,5 lei.Au fost procurate cite 2 kilograme de fiecare fel. Cit a costat toata cumparatura? Rezolvati problema prin doua metode. va rog si schema
Răspunsuri la întrebare
CrazyAle
2016-09-27 07:44:44

43,5leix2kg=87lei 16,5leix2kg=33lei 87+33=120lei total cumparaturi

Adăugați un răspuns