Matematică
ikarinaa
2015-11-05 01:54:39
Cu pretul a doua cornuri,mama poate cumpara o paine.Daca ea cumpara 4 paini cu 9 lei bucata si de restul pana la 50 de lei doua cornuri ,cati lei costa un corn ?
Răspunsuri la întrebare
cas13ro
2015-11-05 02:45:11

4*9=36 lei  cele 4 paini  50-36=14 14:2=7 lei costa un corn

bibialex1
2015-11-05 02:46:26

4  paini=4*9=36 lei 50-36=14 14:2=7 lei  1  corn=7 lei

Adăugați un răspuns